1) Yarım Tünel
2) Dış Dik Pano
3) Arka Pano
4) Tünel Çıkarma İskelesi
5) Dış Pano Taşıma İskelesi
6) Döşeme Alın Elemanı
7) Perde Alın Elemanı
8) Terazi Putreli
9) Aks Köşebenti
10) Tünel Ocağı

 

 

 

 

 

 

Tünel kalıp, perde ve döşeme betonunun beraber döküldüğü bir sistemdir. Bu sistem konut, otel, alışveriş merkezleri ve yurt projelerinde kolaylıkla uygulanabilir. Döküm tekniği, statik özellikleri ve hasır çelik kullanımı gibi özelliklerinden dolayı günlük döküme olanak tanır.

Tünel kalıbın ilk yatırımı konvansiyonel kalıp sistemlerine göre daha fazla olsa bile, kalıpların bakım görmeden 500 sefer kullanılabilmesinden dolayı nihai maliyetleri tüm sistemlerden ucuzdur. Tünel kalıbın avantajları dezavantajlarına kıyaslanmayacak kadar fazladır.

Avantajları


Hızlı döküm süreleri: Hava sıcaklığının -10 dereceye kadar düşmesi ve rüzgarın kule vincin çalışmasına imkan vermediği durumların haricinde günlük döküm mümkündür. (Don olayına karşın betona katkı malzemesi kullanmak şartıyla) 15 kişilik kalıpçı, 13 kişilik demirci ve 2 kişilik tesisatçı ekibiyle 300 - 350 m2 taban alanına sahip bir kalıbın günlük dökümü mümkündür.

Düşük Maliyet: Hızlı inşaat süresinden dolayı kaba inşaat maliyetleri düşüktür. Cephe, balkon, parapet ve merdiven gibi prekast elemanların uygulanabilirliği ve kapı-perde rezervasyonlarının kullanımı ince işçilikte büyük avantajlar sağlar.


Yüksek Kalitede Beton Yüzeyi: İnce işçilikte beton yüzeyine ince macun tabakası yeterli olmaktadır.


Kolay Kullanım: Sistem sadece birkaç kalifiye eleman nezaretinde kullanılabilir. Her gün aynı işlemleri yapan elemanlar hataya meydan bırakmayacak şekilde görev sıralarını ezberler.


Güvenlik: Sistemin kullanım şekli ve gereksinimleri şantiye sahasında güvenli çalışma şartları ve ortamı oluşturur.


Yeni Projelerde Kullanım: İlave adaptör ve aksesuar kullanımı ile yeni projelerinizde kullanım imkanı sağlamaktadır.

Tamer, kazancınızı artırmak amacıyla projenize en uygun olan kalıp miktarı ve çözümleri konusunda her zaman yanınızdadır.