Tamer Grubunun temeli 1977 yılında Tamer İnşaat Çelik Kalıpları firması ile atılmıştır. Ülkemizde hızla gelişen inşaat sektörüne paralel olarak, 1985 yılından itibaren çelik kalıp sistemleri, iskele sistemleri, tünel kalıp sistemleri, teleskobik direk, çelik konstrüksiyon, prefabrike yapılar vs. ile bu ürünlere ait aksesuarları üreten ve sektörde hak ettiği yere kavuşan bir kuruluştur. Hızla gelişen teknolojiye adaptasyon, yeni bakış açıları, zamana karşı yarış, rekabet ortamı, verdiğimiz sözleri yerine getirmekteki kararlılık, her geçen gün standartlarımızı yükseltmeyi ve tekniklerimizi geliştirmeyi sağlamıştır. Firmamız ürünleri ile kendini yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda kanıtlamıştır. Kazancını yatırımlara dönüştürmeyi ilke edinen Tamer zaman içinde büyümüş ve bünyesine yeni kuruluşlar katmıştır; 1987 yılında Sac, Boru, Profil ve Hadde ürünleri ile sektöre hizmet vermek amacıyla Sim Sac Profil Demir firmasını kurmuştur. 2000 yılında Mühendislik ve Müşavirlik alanında kurduğu Tamer Mühendislik firması, Mühendislik Müşavirlik hizmetlerinin dışında iskele ve kalıp sistemlerini kiralayarak sektöre hizmet vermektedir. Ayrıca Başkent Organize Sanayi Bölgesinde kurmuş olduğu 9.600 m2 kapalı alana sahip fabrika binasında yeni yatırımlara yön vermeyi hedeflemektedir.

2006 yılında insan sağlığına verdiği değerden hareketle sağlık sektörüne yönelerek Büyük Ortadoğu Tıp Merkezi’ne ve 2009 yılında 19 Mayıs Hastanesi’ne ortak olarak sorumluluklarını bir kat daha arttırmıştır. 2009 yılında ise Metal S markası ile üretim yapan Sonbay Boru Profil A.Ş. yi bünyesine katmıştır. Kare ve dikdörtgen profiller, sanayi boruları, paslanmaz çelik borular ve profiller, asma tavan alçıpan profilleri, PVC kapı ve pencere destek profilleri, özel yapı profilleri, mobilya endüstrisine yönelik profiller ile mekanik cephe kaplama profillerinin üretimini yapan Sonbay Boru Profil A.Ş., Ankara’da bulunan 26.500 m2 kapalı alana sahip Tesislerinde yılda 150.000 ton boru ve profil üretme kapasitesine sahiptir. Tamer Grubunun iş tecrübesi ve sunduğu ürünler sizlerin emek, zaman para tasarrufunuz güvencesidir.

Saygılarımla, Ekrem TAMER


 Pazarlama

Tüm projelerde en uygun ve ekonomik kalıp çözümünü sunmak ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet TAMER KALIP’ ın öncelikli amacıdır. Bu amaç doğrultusunda tüm projelerde her türlü teknik desteği sipariş aşamasından beton döküm aşamasına ve hatta her talep edildiğinde sunmaktadır.

 
 Proje
TAMER KALIP; kurulduğu ilk günden itibaren dinamik teknik kadrosu ile çeşitli projeler için ürünler tasarlamış ve başarı ile imal etmiştir. Tüm tasarım çalışmaları ilgili bilgisayar programları ile desteklenmektedir. Genç ve tecrübeli mühendis kadrosu ile sürekli gelişime açıktır.
 
 Süpervizörlük Hizmeti
Satış sonrası hizmet ve müşteri memnuniyeti TAMER KALIP için önem arz etmektedir. Deneyimli supervisor elemanları ile beraber yurtiçi, yurtdışı tüm şantiyelerde teknik destek sunulmaktadır. Şantiyelerimizde ilk beton dökümü TAMER KALIP supervisorlerinin nezareti altında yapılmaktadır. Böylece kalıp kurulumu doğru olarak yapılmakta, Şantiyede işçilik ve zamandan tasarruf edilmektedir.