1) Çelik Pano
2) Krikolu Asker
3) Köşebent
4) Kilit Kancası
5) Söküm Adaptör Panosu
6) Dairesel Çelik Pano
7) Blon Takviyesi
8) Dairesel Blon Takviyesi
9) Ø17 mm Tie Rod
10) Tie Rod Somunu
11) Ayna

 

 

 

 

Elle taşınabilir modüler panolardan oluşur. Panolar çelik ya da plywood yüzeyli olabilmektedir. Pano ebatlarının küçüklüğü itibariyle lego gibi yan yana birleştirilerek aynı kalıplara farklı birçok perde dökümü yapılabilir. Dairesel veya farklı açılı köşeler kolaylıkla yapılabilir. Panolar esas olarak elle taşınır fakat birleştirilip geniş yüzeyli bloklar halinde vinçle de taşınmaya elverişlidir.

Bir kişi tarafından rahatlıkla taşınan hafif pano sistemidir. Değişken ölçülere kolay adapte edilebilir dolayısıyla ekonomik bir sistemdir. Kurulumu kolaydır.

moduler-santiye

Avantajları

Perde kalıbı da temel kalıbı da kolonlar da aynı elemanlarla oluşturulabilir. Değişken şekilde perdeler için kolay çözüm sağlar.

Her türlü mimari tasarıma uygulanabilir. Modüler çelik kalıp sistemi istenildiği tekdirde vinçle taşımaya da uygundur.

Sistem, yedek askerlerle tırmandırılabilir. Böylece yüksek perdeler vince gerek olmadan kolayca dökülebilir.

Örgülü askerler sayesinde kalıp üzerinde çalışma konsoluna gerek kalmaz.

Plywood yüzeyin kolayca değiştirilebilmesi sayesinde hasar görmüş panolar yenilenebilir. Bu sistemle ahşabın pratikliğinden ve çeliğin uzun ömürlülüğünden faydalanmış olursunuz. Ayrıca daha pürüzsüz yüzeyler elde edilebildiğinden sıva işçiliğini de minimuma indirir.

Çelik yüzeyli modüler çelik kalıp ile yapılan tüm varyasyonlar plywood uyumlu modüler çelik kalıp ile de kolaylıkla yapılabilir.

Kalıp 2 günde sökülebildiğinden daha az malzeme ile fazla döküm yapılabilir. Ekonomiktir.

Taşıma ve depolama kolaylığı bu sistemi cazip kılan en önemli özelliklerindendir. Sistem, askersiz de kullanılabilir ama dikey şakül ve destek için payandalar gerekmektedir.