Hareketli menfez kalıpları, elle taşınabilen hafif kalıpların ya da vinçle taşınabilen kalıpların beton dökümünün devamı sırasında sökülmeden kalıbın yürütülmesi ve böylece kurulum işçiliği ve buna bağlı maliyetleri düşürme prensibine dayanmaktadır.

Menfez Kalıpları Özellikleri

 Tünel kalıp sistemi mantığı ve menfez kalıplarıyla çok uzun boylarda menfezlerin beton dökümü kısa sürede tamamlanabilir.

Düz kalıplar projenize uygun bükülmüş çelik kaburgalarla yuvarlatılabilir. Böylece dairesel çelik kaburgaları kalıptan ayırdığınızda kalıbınız düz perdeler için de uygun hale gelecektir.

Projenizde belirtilen her türlü çapa göre kalıcı dairesel kalıp da üretilebilir. Geniş pano yüzeyleriyle daha pürüzsüz beton yüzeyler elde etmeniz mümkündür.

Her türlü beton basıncına uygun imalatlar yapılabilir. Yüzey sacı kalınlığı ve takviye aralıkları projenizdeki maksimum beton basıncına göre belirlenir.

Yürütme iskelesi standart iskele malzemeleri ile yapılabilir. Böylece menfez için almış olduğunuz iskele malzemelerini farklı projelerde kalıp altı iskele olarak da kullanabilirsiniz.